Co Cię powstrzymuje przed rozwojem i postępami?

MasterMindLOVE poniedziałki

[Która luka jest dla Ciebie najgorszą przeszkodą do rozwoju? Co powstrzymuje Cię przed działaniem i realizacją swoich marzeń?]❓Podobne pytania zadaję zawsze na jednym z pierwszych spotkać MasterMindowych z cyklu “15 praw rozwoju” opartych na licencji Johna Maxwella.

? Czasami jest bowiem tak, że bardzo coś chcemy zmienić, mamy swój cel i marzenia, ale to nam nie wystarcza. John C. Maxwell – mój oficjalny mentor, mówca światowej klasy i ekspert nr 1 w dziedzinie przywództwa stawia przede wszystkim na rozwój osobisty. W końcu każdy człowiek do tego rozwoju jest naturalnie stworzony. Jeśli jednak skupiamy się tylko na celach, to John mówi, że “możesz je osiągnąć, ale to nie gwarantuje rozwoju. Kiedy skupiasz się na rozwoju, rozwiniesz się i ten rozwój zawsze się pojawi”. Ja pójdę nawet o krok dalej – może i osiągniemy zamierzony cel, ale może on okazać się mocno okupiony przysłowiową krwią i potem, który ostatecznie odbierze nam całą radość z przebytej drogi.

?? ??I tak nie wyobrażam sobie na przykład uczyć się nowego języka obcego bez pracy nad swoim osobistym rozwojem w tle. Nauka języka to przecież praca między innymi nad dobrą organizacją czasu, wyrobieniem sobie dobrych nawyków i praktyk, samodyscypliną, pokonywaniem barier, wychodzeniem ze strefy komfortu, ciągłym przełamywaniem się, pracą nad umiejętnościami komunikacyjnymi i błędnymi przekonaniami.

? Przyznam się, że podczas wspomnianych wcześniej spotkań rozwojowych typu MasterMind szczególnie mocno porusza moich uczestników lista luk w rozwoju.
Kiedy uświadamiają sobie, co dokładnie powstrzymuje ich przed osiągnięciem celu, łatwiej wtedy rozprawiają się ze swoimi niewidzialnymi wrogami i dokonują rzeczy, z którymi nie potrafili sobie poradzić od dłuższego czasu.

A jaka jest Twoja luka rozwojowa? ?
? Luka założeń – zakładam, że będę się rozwijał automatycznie.
? Luka niewiedzy – nie wiem jak pracować nad swoim rozwojem.
? Luka odraczania – to nie jest właściwy moment, by zacząć.
? Luka pomyłek – boję się, że będę popełniać błędy.
? Luka perfekcji – muszę znać najlepszy sposób zanim zacznę.
? Luka braku inspiracji – nie mam ochoty tego robić.
? Luka porównań – inni są lepsi ode mnie.
? Luka oczekiwań – myślałem, że będzie łatwiej.

Jeśli któreś luki brzmią Ci znajomo, to może warto jeszcze dziś, zastanowić się nad czym chciałbyś się pochylić w pierwszej kolejności i zrobić plan działania?
Swoją drogą, stęskniłam się za spotkaniami MasterMind i chętnie stworzę niedługo kolejną grupę. Za każdym razem, kiedy je facylitowałam, sama bardzo się rozwijałam. Gdyby nie MasterMindy zresztą, to prawdopodobnie nie pisałabym dziś do Was, ale o tym innym razem.

Tymczasem, jeśli tylko masz ochotę, wpadaj na Kwadrans z Agata’s Way w najbliższą środę. Będę mówić o tym, jak zabrać się do działania i nauki nie tylko języka obcego ? kliknij na lajw

Dbajcie o siebie,
A.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top