Droga bez przeszkód?

„Idź drogą bez przeszkód.” Czy to są realne życzenia??? 🤔
Jak Wam mija weekend?

U mnie dość intensywnie 🙂
W sobotę miałam przyjemność uczestniczyć w ważnym wydarzeniu (Pierwszej Komunii) pewnego milusińskiego członka rodziny 🥰 Ogromnie żałuję, że pandemia nie pozwoliła mi świętować tego dnia, w taki sposób jakbym chciała.

A dziś kończyłam nagrywać filmiki do kursu „Nail your job interview with Agata’s Way to Grow” tu możesz sprawdzić kurs . Kurs jest już prawie na wykończeniu i cieszę się, że ostatecznie zmobilizowałam moje resztki sił na czas.

Ale ja w sumie nie o tym …

Chcę podzielić się z Wami pewną refleksją.
Przygotowując kartkę z dedykacją na pamiątkę Pierwszej Komunii Świętej, zaczęłam czytać różne przykładowe sformułowania w internecie. Wiecie, tak dla inspiracji 😊😉

I zwróciłam uwagę, że bardzo często przewijała się jedna fraza: „Idź drogą bez przeszkód …”
Sam symbol drogi bardzo mi się spodobał (w sumie nic dziwnego – Agata’s WAY to sposób i droga do rozwoju 🙂 ) Postanowiłam się zainspirować metaforą drogi. Jednak po namyśle, podczas wypisywania życzeń wykreśliłam słowa „bez przeszkód”.
Uzmysłowiłam sobie, że podobne myślenie towarzyszyło mi przez większość mojego życia: „Byle bez przeszkód, byle wszystko poszło jak po maśle. Byle, byle, byle…”. Tak sobie właśnie często i gorączkowo powtarzałam do siebie. Te właśnie słowa wymawiane jak mantra paraliżowały mnie przed działaniem i stawianiem odważnych kroków w nieznaną mi przyszłość.

Żadna droga (nawet Agata’s Way) nie jest bez przeszkód. Przeszkody to nieunikniona część drogi do naszego rozwoju. To wreszcie uczenie się jak sobie z nimi poradzimy, czyni nas bardziej zaradnymi, dojrzałymi, mądrymi.

Życzę więc mojemu małemu uroczemu bohaterowi i nam wszystkim umiejętności radzenia sobie z przeszkodami na naszych drogach.
Dobrego wieczoru.
Dbajmy o siebie,
A.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top