Czy zdarza Ci się podpatrywać innych?

[Czy zdarza Ci się podpatrywać innych?]

Ostatnio kilka osób zapytało mnie: “A jaka jest ta Twoja konkurencja? Śledzisz w ogóle jej poczynania?” I wtedy pomyślałam sobie: “Kurczę, no nie!”

Raz, że nie wiem, kto jest dokładnie moją konkurencją – nie zaliczam się w moim mniemaniu ani do klasycznych szkół językowych ani do freelancerów – lektorów języka angielskiego ani do pełnoetatowych trenerów biznesu. Działam głównie na pograniczu działki z rozwoju osobistego, kompetencji miękkich i nauki języka angielskiego.

Po drugie, wiem, że podpatrywanie innych może jest i dobre, aby inspirować się i motywować do działania, ale porównanie już jest zwyczajnie be: okrutne, dołujące, wręcz destrukcyjne. Przynajmniej dla mnie. A granica podpatrywania innych i pokusy porównywania się z nimi wydaje się dość cienka.

Zawsze lubiłam chodzić własnymi drogami, szukać swoich sposobów, a potem zarażać innych moimi spostrzeżeniami, odkryciami, koncepcjami. Przy tym nigdy nie miałam ochoty nikomu narzucać swoich metod, tak za wszelką cenę i szanowałam czyjeś odmienne zapatrywanie się na różne sprawy.

Stąd też powstał pomysł na Agata’s Way (to grow), czyli Sposób Agaty (na rozwój), a dokładniej SPOSÓB AGATY NA ZNALEZIENIE TWOJEJ DROGI DO ROZWOJU (drogi do Twojej unikalności, wyjątkowych zasobów i własnego sposobu na realizację wymarzonych celów).
I żeby była jasność – wcale nie twierdzę, że mój sposób jest jedyny słuszny i najlepszy. Nie mówię też, że każdemu przypadnie do gustu moja metoda/metody/sposób. To byłaby zwykła arogancja i ignorancja z mojej strony, bo zdążyłam już zauważyć, ? jak każdy z nas jest zwyczajnie unikalny i niepowtarzalny ?.

Na swoim przykładzie, doświadczeniu i za pomocą licznych wartościowych narzędzi, które zdobyłam po drodze, chcę pokazywać, że każdy z nas może znaleźć swój optymalny sposób, drogę do spełnienia samego siebie i swoich nie czasem nieśmiałych marzeń (może nazwijmy je bardziej korporacyjnie – celów).

Tak czy siak, welcome to Agata’s Way! I tu niniejszym ogłaszam, że Inspiratorka będzie częścią Agata’s Way i oficjalnym inspiracyjnym blogiem na tworzącej się cały czas stronie Agata’s Way .Trzymaj, proszę kciuki!

A jaki jest Twój “way” na podpatrywanie działań u konkurencji czy zwyczajnie u innych osób, czy podmiotów gospodarczych?

Dbaj o siebie,
A.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top